Czy należy rejestrować piec olejowy ?
Od września 202 r. kupno lub sprzedaż oleju opałowego do celów grzewczych. nie może się odbyć bez rejestracji w urzędzie skarbowym. Nowy obowiązek obejmuje zarówno sprzedawców, jak też podmioty zużywające olej. Obejmuje nie tylko osoby fizyczne a także inne podmioty nieprowadzące działalności gospodarczej, np. szkoły, gminy, szpitale.
Jeżeli chcesz kupić olej opałowy, konieczne jest uzyskanie statusu tzw. zużywającego podmiotu olejowego. W związku z powyższym należy dokonać rejestracji.
Kogo dotyczy?
Zgodnie z informacja mi KAS, każda osoba fizyczna, zarówno – przedsiębiorcy jak i osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej, osoby prawne, jednostki organizacyjnej nie posiadające osobowości prawnej, jednostki samorządu terytorialnego i innych podmiotów, które będą zużywać olej opałowy do celów ogrzewania budynków, domów mieszkalnych, szkół, hal produkcyjnych, innych pomieszczeń i budowli, a także do suszenia produktów rolnych, itp. Co istotne obowiązek rejestracji także dotyczy podmiotów korzystających z nagrzewnic zasilanych olejem opałowym.
Jak zgłosić urządzenie na olej opałowy? Co potrzebne do rejestracji pieca olejowego? Gdzie rejestruje się piec olejowy? Kiedy należy złożyć dokumenty ?
Zgłoszenie rejestracyjne uproszczone należy złożyć przed dniem wykonania pierwszej czynności z wykorzystaniem oleju opałowego.
Oznacza to, że zgłoszenie składa się na co najmniej na 7 dni przed złożeniem zamówienia na zakup oleju opałowego. Wynika to z zalecanego okresu związanego z 7- dniowym terminem na wydanie przez organ podatkowy potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia rejestracyjnego.
Zgłoszenie pieca, pomoc,
Jak wypełnić wniosek, zgłoszenie ?
Wzór wniosku.
Porady, konsultacje, pomoc w wypełnieniu druku.
Cennik, cena tel. 504-746-203.